Základní článek Hnutí Brontosaurus Modrý kámen

Tábor Krajní meze 07 aneb Expedice Severní Indie

logo Borntíka

Humanitární pracovně pobytový tábor na budhistickém severu Indie.
Tato akce byla VH Hnutí Brontosaurus v roce 2006 a 2007 schválena jako Akce Hnutí Brontosaurus.

Žhavé novinky z Krajních mezí 07 a vaše vzkazy pro nás!

 

Mapa Indie s vyznačenou oblastí Kašmíru

 

červenec – srpen 2007
(cca 12 účastníků) min 30 dnů červenec/srpen (cca 12 účastníků) – 1.výprava
min 30 dnů srpen (cca 12 účastníků) – 2.výprava
Indie (Tábor proběhne v části označené červeně)

 

Minimálně 2 až 3 týdny práce (výukové programy) s dětmi v severoindické vesničce a pomocné práce v budhistickém klášteře a 2 týdny pobytu a putování po Ladakhu a jeho klášterech.

Součásti tábora je dvoutýdenní dobrovolnická brigáda, jejiž obsahem bude tvorba a realizace volnočasových aktivit pro děti v severoindické dětské vesničce a pomoc při opravě dvou budhistických klášterů (pravděpodobně Diskit a Gotshang).

 

 

 

Krajní meze 07 - Přípravné setkání II.
Datum: 22. - 24. června 2007
Místo: EVC Švýcárna (CHKO Moravský kras)
Setkání vybraných účastníků tábora "Krajní meze 07 aneb Expedice Malý Tibet" a zájemců o obdobné tábory v následných letech.
Víkend, kdy se bude dopilovávat, domlouvat a dodělávat vše okolo organizace tábora. Účast na této akci je pro vybrané účastníky Krajních mezí 07“ nevyhnutná!!!

Prehled akci Hnuti Brontosaurus, ZC Modry Kamen

Letošní aktivity:

Letošní dobrovolnická práce v Ladakhu bude zahrnovat práci s postiženými dětmi v Chuchotu, práci s dětmi v Moravian mission school in Leh (zde bude činnost více zaměřena na tvorbu ekologického povědomí) a práci na rekonstrukci kláštera v Gocangu. Dále spolupracujeme s Občanským sdružením Surya na stavbě Sluneční školy ve vesnici Kargyak.

 

Účastníci:

Akce je určena převážně pro věkovou skupinu účastníků 18 až 28+ let (mimo uvedenou věkovou skupinu účast možná pro předešlé osobní konzultaci) s dobrou (průměrnou) fyzickou a psychickou odolností.

Účastnický poplatek:

Dle tábora v Indii v minulém roce tě tábor orientačně výjde na 36 000,-Kč (včetně letenky Praha – Delhi a zpět, letenky Delhi – Leh, bez započtení očkování a pojištění). Předem se skládá záloha.
V případě získání dotací či sponzorů se výsledná cena upravuje dolů (V roce 2006 jsme získali dotaci MŠMT ČR a tak výsledná cena tábora se pohybovala v rozmezí 27 000 až 35 000,-Kč bez započtení očkování, pojištění a zakoupených dárků :).

Přihláška:

Pokud chcete strávit svůj volný čas v Severní Indii na táboře Krajní meze 07, vyplňte prosím následující Lustrovník a zašlete ho společně s vlastní fotografií buď e-mailem nebo klasickou poštou na adresu uvedenou níže v kontaktech.

Pořadatelé:

Robby Kubáň (Sunanda), Zuzana Vavrečková (Emerwen), Hana Pullerová, Robert Meixner a další

Kontakty (bližší informace):

ZČ Hnutí Brontosaurus Modrý kámen
Robby Kubáň, Resslova 2, Prostějov 796 01
Mobil: 603 375 481 (Robby), 728 208 952 (Emerwen)
Email: modry.kamencentrum.cz

Dar pro: „Brontosaurus na Východě“ (Dar pro indické sirotky a budhistickým klášterům)

V květnu 2006 jsme založili z iniciativy organizátorů a členů výpravy Krajní meze 06 sbírku pro indické děti (sirotky) a případnou finanční pomoc některým ze severoindických klášterů. Nechceme ale přímo darovat peníze, které by mohly skončit i na jiných místech. Proto plánujeme zjistit jak sami, tak za pomoci místních obyvatel, co by děti a případně i některý z klášterů potřebovali. Následně necháme to, co bude nejvíce zapotřebí zakoupit, vyrobit či postavit místními řemeslníky a výsledný materiální dar bude přímo předán těm, pro které byl určen.

Před táborem Krajní meze 2006, tedy během pouhých 2 měsíců, bylo vybráno 22 200,-Kč. Tyto dary byly z větší části použity pro indické a tibetské děti. V Indické dětské vesničče Chuchot a Tibetské vesničce Choglamsar (cca 5km od Lee) byly dětem předány materíální dary ve výši 16 432,-Kč. Zbytek finančních prostředků bude využit jako finanční základ v roce 2007. Dárcům patří nejen naše poděkování, ale rádi bychom je odměnili i malou knížkou (bulletinem) plnou zážitků z našeho netradičního humanitárního tábora a případným dalším překvapením. Pokud byste i Vy chtěli přispět libovolnou částkou, zašlete svůj dar na tyto účty:

170 138 774 / 0300 ... pokud jste soukromá osoba, která pro platbu nepožaduje fakturu (bude Vám vystaven příjmový doklad pro platbu v hotovosti)
303 298 633 / 0300 ... pro firmy nebo ty, kteří chtějí vystavit fakturu pro platbu převodem

Jako var. symbol uveďte 2007 a do textu pro příjemce uveďte Dar KM07 + vaše celé jméno či název organizace. Následně nám na náš email modry.kamencentrum.cz zašlete údaje o své osobě, adresu, email, telefon a výši vašeho daru.

O použiti Vašeho daru budete informováni na našich internetových stránkách a ve vydaném bulletinu o Krajních mezích 07. Při částce nad 1000,-Kč (u fyzické osoby) a nad 3000,-Kč (u firmy – právnické osoby) Vás jmenovitě uvedeme i ve výše zmiňovaném bulletinu o této akci.

 

Velke diky patri nasim sponzorum a vsem, kteri nam nezjistne pomahaji


Letenky Levne

 

Stech s.r.o.
Strojní vyšívání, textilní propagace

 

MUDr. Petr Dočkal
22.LZ Náměšť n.O.

Kamínky z minula...

 

Pokud si chcete prohlédnout galerie z Krajních Mezí 06, zde:

Vaclav "Monty" Kappel

Martin Fišnar


Stránka tábora Krajní meze 06

Zpět na hlavní stránku.

 

 

Valid HTML 4.01!